+מאמרים נוספים

לפני תהליך המרת מכולה

 

איך מתחילים להמיר מכולה למבנה מגורים ומה צריך לקחת בחשבון ...

המרת מכולה למגורים היא תהליך פשוט יחסית ,אך יש לקחת בחשבון פרמטרים מסוימים ולהבין את התהליך  על כל מרכיביו. לקרוא , להסתכל , להבין.


לדעת מה אנחנו רוצים מהחלל המעוצב, מה אפשרי מבחינת התקציב העומד לרשותי ומול מה אצטרך לעמוד ולהתמודד במהלך התהליך (האתר ,קודי בנייה, עלויות, סייגים וכד') ההכנות הן חלק חשוב בתוצאה הסופית. הבנת כל המשתנים ואיך ישפיעו על תהליך הבניה והתקציב שלכם , יעזרו לכם לענות על שאלות שיצוצו במהלך התהליך ויסייעו לכם לשמור על תקציב המקורי ועל פרויקט יעיל.
במאמר הבא ובמאמר "תהליך המרת מכולה-השלבים" אנסה לתאר לכם את התהליך שיהיה עליכם לעבור מבחינה טכנית ומעשית בהמרת מכולה למגורים.

shutterstock 204386503 שלושה שלבים עיקריים בהמרת מכולה : תכנון, עיצוב ,יישום!


שלב התכנון
 

1.תבחנו -

תבחנו מקרוב מכולה ימית . תמונות, סרטוטים ואפילו לכו לסיור במכולה. עמדו בתוכה קבלו תחושה של המכולה , הבינו את הממדים ותחושת המרחב הפנימית והחיצונית. 

2.ערכו רשימה-

חשבו מה היעד שלכם ,מה התקציב שאתם חושבים לשים בצד לטובת הפרויקט. שימו לב שבשלב הזה התקציב הוא כללי, יהיה לכם אומדן יותר מדויק אחרי שתעברו על כל השלבים הרשומים במאמר זה. ויהיה לכם את כל המידע ביד.
עכשיו עשו רשימה: איזה סוג מבנה, לאיזה עיצוב אתם שואפים. עשו רשימה של פונקציות - חללים רצויים במבנה וכמות (כמה חדרי שינה?) . מה הצרכים שלכם לעומת ה-WISH LIST. אילו חדרים חייבים שיהיו (חדרי שינה,סלון ,מטבח,שירותים כו') ואילו צרכים נוספים תרצו שיתמלאו (חדר משחקים,משרד ביתי וכו').


90%  מעיצוב אדריכלי טוב הוא התכנון המוקדם

3.-אישורים וקודי בנייה

פנו לעירייה/המועצה שבשטחה אתם רוצים לבנות את בית המכולה. דברו עם מפקח הבנייה, הבינו אילו אישורים תצטרכו להגיש, סוגים עלויות תוכניות וכו'. כמה מטראז' מותר לכם לבנות. שאלו כמה שיותר שאלות , אך נסו להימנע מלפרט בהתחלה שזה מבנה ממכולה. תאמרו שבמבנה יש שימוש נרחב בברזל. אחרי שתכינו את כל המסמכים ואחרי שדאגתם שאתם עומדים בכל הפרמטרים ויש בידכם את כל התשובות לשאלות רק אז פנו למועצה להגשת הבקשה.


4.עשו שיעורי בית –

כדי שלא יהיו הפתעות בדרך עשו הערכה גסה לגודל התקציב לפרויקט. אחרי שעשיתם את השלבים הקודמים ואחרי שקראתם את המאמר "תהליך המרת מכולה-השלבים" והבנתם אילו אנשי מקצוע אתם צריכים לפרויקט . בקשו הצעות מחיר מלפחות 5 קבלנים. ערכו קובץ שיפרט כל איש מקצוע וחומר שתצטרכו לפרויקט ,לפי מ"ר ומחיר. הקובץ יאפשר לכם לעקוב אחרי העבודה והתקציב שקבעתם מראש. קחו בחשבון שיהיו שינויים במהלך העבודה.


(עשו SUBSCRIB  וקבלו קובץ הניתן לשינוי למילוי עצמי לפי קטגוריות)


עצבו


5.חזרה לילדות -

זה הזמן לשחק בלגו. מכולות כפי שאמרנו מגיעות בגדלים קבועים. זה הזמן להתחיל לשחק עם הקוביות , לפתח את הקונספט העיצובי , תוך כדי שלוקחים בחשבון את רשימת החללים הרצויים. עשו תוכנית כללית של המבנה שאתם רוצים. בשלב הזה עדיף להתייעץ עם מעצב פנים שייתן את הפתרונות הטובים ביותר לחלל מודולרי.


למכולות ההתאמה הכי גבוה לתהליך הבניה. וניתן לראות את זה בתוכניות .מכולה אחת היא די קטנה אבל שמחברים אותה לאחותה ופותחים פתחים , נוצר חלל גדול ומקסים. אפשר לחבר אותן אחת ליד השנייה ,אחת מעל השנייה או בצורת צלב ועוד צורות רבות ומגוונות.
 

צור קשר קטן

לייעוץ חינם השאירו פרטים

אנא מלא בבקשה שם

אנא מלא בבקשה מייל

אנא מלא בבקשה נושא

אנא מלא בבקשה הודעה


Invalid Input